تجهیزات ساختمانی

ناصری تولید کننده جک سقفی در زاهدان

جک سقفی فلزی زاهدان از جمله تجهیزات ساختمانی است که در پروژه های عمرانی استفاده می شود. همانطور که مشخص است، جک ساختمانی جهت کاهش بار سقف و افزایش تحمل وزن سقف مورد استفاده قرار میگیرد. تجهیزات ساختمانی ناصری یکی از معتبرترین تولید کنندگان جک سقفی در زاهدان است.

تجهیزات ساختمانی

ناصری تولید کننده جک سقفی در زاهدان

جک سقفی فلزی زاهدان از جمله تجهیزات ساختمانی است که در پروژه های عمرانی استفاده می شود. همانطور که مشخص است، جک ساختمانی جهت کاهش بار سقف و افزایش تحمل وزن سقف مورد استفاده قرار میگیرد. تجهیزات ساختمانی ناصری یکی از معتبرترین تولید کنندگان جک سقفی در زاهدان است.

ارسال به کل کشور

سفارشات شما را به کل کشور ارسال می کنیم.

سریع ترین زمان تحویل

سفارشات شما را در کمترین زمان تحویل می دهیم.

ویژگی های ما

آنچه ما را متمایز می کند!

جک سقفی در زاهدان

مواد اولیه درجه یک

از بهترین مواد اولیه برای تولیدات خود استفاده می کنیم.

متناسب با نیاز شما

انواع جک سقفی را متناسب با درخواست شما تولید می کنیم.

محصولات ما

جک سقفی زاهدان با کیفیت اینجاست!

جک سقفی فلزی

لوله های باکیفیت

جک فلزی

بهترین کیفیت جوش و برش

جک سقفی ساختمانی

رزوه و کفی ممتاز

ما در تجهیزات ساختمانی ناصری حساسیت بالایی برای تولید جک های سقفی با کیفیت داریم که همین امر باعث شده تا کیفیت جک های ساختمانی تولید شده ی ما جلوتر از نام برند به گوش ها برسد. کیفیت مثال زدنی در کنار کیفیت ممتاز

لیست قیمت محصولات ما

جدول قیمت جک سقفی در زاهدان

جک سقفی 3.5 متری سبک

630.000تومان

تاریخ آپدیت قیمت: 1403/02/20

ثبت سفارش

جک سقفی 3.5 متری سنگین

680.000تومان

تاریخ آپدیت قیمت: 1403/02/20

ثبت سفارش

جک سقفی 4 متری

710.000تومان

تاریخ آپدیت قیمت: 1403/02/20

ثبت سفارش

جک سقفی 5 متری و بیشتر

جهت دریافت قیمت جک سقفی سفارشی با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره

جک سقفی فلزی ساختمانی زاهدان

جک سقفی ارزان در زاهدان

این روزها به سبب افزایش جمعیت، شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ تبدیل می شوند و روستاها رفته رفته شبیه به شهرهایی نوظهور خواهند شد. بدون شک در این پروسه، ساخت و ساز نقش مهم و مؤثری دارد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. به هر گوشه از شهر که نگاه کنید، ساختمان های سربه فلک کشیده ای را می بینید که زینت بخش خیابان ها شده اند و هنر معماران و طراحان را به تصویر می کشند. با این حال در پس این زیبایی، ماه ها و حتی سال ها تلاش بی وقفه ای وجود دارد که گروهی از افراد را با هم متحد می کند. علاوه بر آن، طیف گسترده ای از تجهیزات نیز به کار گرفته می شوند تا بهترین نتیجه از کار حاصل شود. از ابزارهای ساده و ابتدایی گرفته تا ماشین آلات پیشرفته ای که کار را برای ما تسهیل می کنند، همگی در این مسیر به کار گرفته خواهند شد. یکی از مهم ترین ابزارآلات و تجهیزات ساختمانی، جک سقفی است. در این مقاله می خواهیم جزئیات خرید جک ساختمانی را با هم مرور کنیم. تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

جک سقفی چیست؟

انسان همواره با آزمون و خطا دریافته که چگونه می تواند بهترین ابزارها را برای تسهیل کارهایش پیدا کند. انسان اولیه با کمی زیر و رو کردن طبیعت دریافت که چوب درختان می تواند شبیه به نیزه عمل کند و مابقی تاریخ بشر نیز حقیقتاً چیزی جز این است. این روزها پیشرفت علم و تکنولوژی سبب ابداع ابزارها و تجهیزات جدیدی شده اند که بعضاً پیچیدگی خاصی هم ندارند. مثلا جک سقفی اگرچه یک ابزار ساده است، اما تأثیر به سزایی بر ساخت و استحکام ساختمان دارد.

جک سقفی چیست؟ جک سقفی در حقیقت یک ابزار مکانیکی است که از سقف تا زمان مقاوم شدن، پشتیبانی می کند و در استحکام آن نقش دارد. داستان ساخت این جک ها از جایی شروع شد که بتن به عنوان یک مصالح پرکاربرد در ساخت و ساز، شناخته شد. پیش تر ترکیبی به نام بتن مورد استفاده قرار نمی گرفت و اغلب سازه ها با مصالحی نظیر آجر و حتی خشت و گل ساخته می شدند. زمانی که شن و ماسه، سیمان پرتلند و آب با یکدیگر مخلوط شده و بتن را پدید آوردند، نیاز به ابزارهایی که استفاده از بتن را تسهیل کنند نیز ایجاد شد. به عنوان مثال:

 • بتن در ابتدا حالتی نیمه جامد دارد و باید ابزاری برای ترکیب و حمل آن وجود داشته باشد.
 • بتن می بایست درون قالب ریخته شود تا به فرم نهایی مد نظر ما دست پیدا کند.
 • بتن باید تا زمان فرم گیری و خشک شدن، توسط یک پشتیبان حمایت شود.

مورد آخری که به آن اشاره کردیم، علت اصلی پدید آمدن جک سقفی است. در حقیقت سقف های بتنی پس از آن که طی فرایند بتن ریزی در قالب ریخته می شوند، باید تا مدتی توسط یک شئ مستحکم، پشتیبانی شوند تا بتن نیمه جامد، به بتن سفت و محکم تبدیل شود. جک سقفی این وظیفه را بر عهده گرفته است و از سقف بتنی تا لحظه آخر حمایت می کند! پس از آن که بتن خشک شد، دیگر نیازی به استفاده از جک سقفی نیست و می توان آن ها را از سقف جدا کرد.

نکته بسیار مهم این است که هر سقفی فارغ از متریال به کار رفته در آن می تواند به جک نیاز داشته باشد؛ اما سقف های بتنی هدف اصلی جک های سقفی هستند. با توجه به این نکته می توان دریافت که برای تمام پروژه های ساخت و سازی که مسقف هستند، به جک سقفی نیاز خواهیم داشت. بنابراین اگر در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارید، خرید جک سقفی یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام دهید. در ادامه شما را با اجزای تشکیل دهنده هر جک سقفی و جزئیات آن آشنا می کنیم.

اجزای تشکیل دهنده ی جک سقفی

جک  سقفی انواع گوناگونی دارد که هر یک از آن ها در پروژه های مختلف بسته به ویژگی های سازه، مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال همه آن ها اجزای مشترکی دارند که ماهیت جک سقفی را شکل می دهند. هر کدام از انواع جک نیز می توانند تفاوت هایی در فرم و جزئیات اجزا داشته باشند. مهم ترین و اصلی ترین اجزای جک ساختمانی به شرح زیر هستند.

نری

برای آن که بتوان ارتفاع جک ساختمانی را تغییر داد، می بایست ساز و کار خاصی برای آن در نظر گرفته شود. برای پاسخ گویی به این نیاز، جک ها به صورت دو تکه ساخته می شوند. یک قسمت «نری» در جک سقفی وجود دارد که داخل قسمت مادگی قرار می گیرد و سوراخ هایی روی آن قرار گرفته اند. این سوراخ ها به فاصله ۱۰ سانتی متر از یکدیگر قرار می گیرند و به واسطه آن ها می توان ارتفاع جک را تغییر داد. بسته به وزنی که جک می بایست آن را تحمل کند، ضخامت و قطر لوله نری تعیین می شود. هرقدر بار بیشتری به آن وارد شود، طبیعتاً به قدرت بیشتری برای مهار آن نیاز خواهیم داشت. توجه داشته باشید که بسته به نوع جک، ممکن است نری متحرک باشد. همچنین در جک هایی که به شکل شاقول ساخته می شوند، شمع هایی به شکل گونیا قرار داده می شوند که تحمل فشارهای جانبی را بالا می برند و برای تراز کردن نیز به کار برده می شوند.

مادگی

مادگی لوله پایینی جک است که قسمت نری درون آن قرار می گیرد. کیفیت بالای مادگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که علاوه بر وزن سازه، وزن لوله داخلی نیز فشار مضاعفی را وارد می کند و به همین خاطر، در صورتی که مادگی کیفیت خوبی نداشته باشد، می تواند به کل سازه آسیب برساند.

رزوه

زمانی که موقعیت نری و مادگی بسته به ارتفاع مد نظر مشخص می شوند، باید با ابزارهای خاصی آن ها را در همان حالت فیکس کرد. رزوه این کار را انجام می دهد و نری و مادگی را در کنار هم محکم می کند. کیفیت رزوه ضامن عدم  تحرک نری و مادگی و جلوگیری از ریزش سقف است. لوله هایی که درون هم قرار گرفته اند، توسط گوه و پیچ در کنار هم محکم می شوند.

انواع جک ساختمانی

حال که با کاربرد جک سقفی و اجزای تشکیل دهنده آن آشنا شدید، می بایست به انواع گوناگون جک سقفی نیز بپردازیم. جک ها انواع گوناگونی دارند که باید بسته به نیاز خود بهترین مورد را انتخاب کنید. در مورد هر یک از مصالح ساختمانی و ابزار وتجهیزات، موقعیت شماست که بهترین موارد را مشخص می کند. در حقیقت نمی توان یک نسخه را برای تمام پروژه های ساختمانی پیچید. در ادامه سعی می کنیم با معرفی پراستفاده ترین انواع جک سقفی، شما را نسبت به این ابزار کاربردی آگاه تر کنیم.

انواع جک ساختمانی بر اساس متریال

نخستین تقسیم بندی که برای انواع جک سقفی ارائه می کنیم، تفکیک بر اساس متریال به کار رفته است. در گذر زمان تجهیزات ساختمانی تغییرات گسترده ای داشته اند که بخش قابل توجهی از آن ها هم به متریال مربوط است. در گذشته دسترسی به فلزات گوناگون و استخراج آن ها سخت تر بوده و چه بسا تولید آلیاژ ها با تکنولوژی آن دوره میسر نمی شد. به همین خاطر از متریال خاص دیگری برای ساخت جک سقفی استفاده می کردند. دو مورد از شناخته شده ترین انواع جک ساختمانی به شرح زیر هستند.

جک چوبی

جک ها نیز همانند بسیاری از ابزار و تجهیزات دیگر، در گذشته با چوب ساخته می شدند؛ چرا که دسترسی به این متریال آسان بود. این ابزار در گذشته به فراوانی مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما حالا به ندرت استفاده می شود، چون با موارد دیگر جایگزین شده است. جک چوبی با نام «شمع» یا «کندل» نیز شناخته می شود.

جک فلزی

جک فلزی از انواع جدیدتر جک سقفی است که با متریال های مقاوم و باکیفیتی از انواع فلزات ساخته می شود. این جک ها مقاومت بسیار بالایی دارند و به سبب ویژگی های منحصربه فرد خود، جایگزین جک های چوبی شدند. این روزها تقریباً در تمام پروژه های ساختمانی از جک فلزی استفاده می شود و یکی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی هستن.

تفاوت جک چوبی و فلزی

تفاوت های قابل توجهی میان این دو محصول وجود دارد که سبب شده یکی از میدان به در شود و دیگری روز به روز کاربرد بیشتری پیدا کند. البته هنوز هم ممکن است در برخی از پروژه های ساختمانی کوچک بسته به متریال و ابعاد پروژه، از جک چوبی استفاده شود؛ اما چندان متداول نیست. به تفاوت های میان جک فلزی و جک چوبی توجه کنید:

 • جک چوبی نسبت به جک فلزی ارزان تر است. این موضوع را می توان تنها مزیت قابل توجه جک چوبی در مقایسه با جک فلزی دانست. البته توجه داشته باشید که ارزان بودن به معنای صرفه اقتصادی نیست.
 • جک فلزی در مقایسه با جک چوبی مقاومت بیشتری دارد. انواع فلزی تا چند تن بار را بدون آن که آسیبی به آن ها وارد شود، تحمل می کنند.
 • جک های فلزی طول عمر و دوام بیشتری دارند. با یک بار خرید جک فلزی تا سال ها نیازی به تعمیر یا تعویض آن ها نخواهید داشت. این در حالی است که جک چوبی به راحتی تحت تأثیر شرایط نامساعد جوی قرار گرفته و دچار پوسیدگی و شکستگی می شود.
 • جک های فلزی اگر چه قیمت بیشتری نسبت به جک های چوبی دارند، اما برای هر پروژه جدید نیازی به خرید جک نیست. از این رو صرفه اقتصادی بیشتری دارند و مقرون به صرفه هستند.
 • جک های چوبی در مقایسه با جک های فلزی، وزن کمتری دارند و به همین خاطر می توان به راحتی آن ها را جابه جا کرد. جک های فلزی کمی سنگین تر هستند؛ اما وزن آن ها آن قدری نیست که نتوانید در جای مناسب قرارشان دهید.
 • نصب جک فلزی راحت است و به تخصص خاصی نیاز ندارد. کافیست نکات ساده نصب آن را بدانید و بعد اقدام به برپا کردن جک ها کنید.

جک سقفی بر اساس مدل

حال که جک ها را بر اساس جنسشان تقسیم بندی کردیم، دیدید که خرید جک فلزی منطقی تر و افتصادی تر به نظر می رسد. حال در ادامه راه می بایست انواع مدل های جک فلزی را نیز بشناسید تا بتوانید با توجه به نیاز خود، بهترین مورد را انتخاب نمایید. جک ها در مدل های مختلفی تولید می شوند؛ اما به طور معمول دو نوع رایج در بازار وجود دارند که آن ها را معرفی خواهیم کرد.

جک T شکل صلیبی

جک صلیب دار پرکاربردترین جک ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز است. این جک به دلیل شکل قسمت بالایی که حالت صلیب مانند یا T شکل دارد، به این نام خوانده می شود. این جک ها با ارتفاع های مختلفی ساخته می شوند و می توانند بین ۳ تا ۶ متر متغیر باشند. با این حال ارتفاع ایده آل برای جک سقفی، ۳.۵ متر است. جک صلیبی عمدتاً برای کفراژبندی سقف مورد استفاده قرار می گیرد و تحمل بار مشخصی دارد. حالت قائم دو لوله در این جک باید رعایت شود تا سقف تراز باشد. در غیر این صورت مشکلات قابل توجهی در شکل گیری سقف ایجاد خواهد شد. این جک ها بسته به ضخامت فولاد استفاده شده در آن ها باید با فاصله مشخصی از یکدیگر قرار گیرند. معمولاً در هر یک متر مربع از فضا، یک جک سقفی قرار داده می شود. لازم به ذکر است که جک سقفی باید بدون درز باشد تا مقاومت آن کاهش پیدا نکند.

جک U شکل عراقی

نوع دیگری از جک مورد استفاده در ساخت و ساز، جک عراقی است. علت نام گذاری آن هم استفاده مکرر در کشور عراق بوده و با نام جک U شکل نیز شناخته می شود. این جک ها مقاومت بیشتری نسبت به جک های صلیبی دارند و اغلب برای حمایت تیرچه اصلی استفاده می شوند. فاصله جک های عراقی از هم بیشتر است و فواصل میان آن ها با جک های صلیبی پر خواهد شد. جک U شکل می تواند بیش از یک تن بار را تحمل کند و در پروژه های گوناگون، استفاده شود.

خرید جک سقفی در زاهدان از ناصری

اگر ساکن زاهدان هستید و می خواهید جک سقفی را با بهترین قیمت خریداری کنید، راه حل را در همین صفحه پیدا خواهید کرد! کافیست با کلیک روی یک دکمه و تماس با کارشناسان ما، اطلاعات لازم را درباره انواع جک و نحوه ثبت سفارش دریافت کنید. ما در فروشگاه تجهیزات ساختمانی ناصری تلاش می کنیم تا بهترین تجهیزات ساختمانی را بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت به شما همراهان ارائه کنیم. با خرید بدون واسطه از ما که تولیدکننده این محصولات هستیم، می تواند تا حد زیادی هزینه های پروژه را کاهش دهید و از تخفیفات قابل توجهی نیز بهره مند شوید. برای خرید جک سقفی در زاهدان درنگ نکنید و همین حالا با ما ارتباط بگیرید. ما سفارشات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن آماده کرده و برای شما ارسال خواهیم کرد.

نتیجه گیری

حالا که این مقاله را تا انتها مطالعه کردید، اطلاعات قابل قبولی را درباره چیستی جک سقفی و انواع آن به دست آورده اید که با تکیه بر آن ها می توانید بهترین جک ساختمانی را خریداری کنید. برای خرید جک سقفی فلزی، کارشناسان ما اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار خواهند داد. تعلل نکنید و برای خرید جک سقفی در زاهدان، همین حالا با مجموعه ما تماس بگیرید.

سوالات شما

دریافت مشاوره رایگان
از ناصری

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. برای دریافت مشاوره رایگان یا دریافت پاسخ سوالات خود در رابطه با جک های فلزی ساختمانی، قالب های فلزی بتن یا تولیدات تجهیزات ساختمانی ناصری از طریق فرم روبرو اقدام نمایید تا در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس گیرند.  استعلام قیمت و ثبت سفارش

  جهت دریافت لیست قیمت بروز انواع جک سقفی و ثبت سفارش تماس بگیرید.